Populiarėja mugių ir turgelių idėja

Vis dažniau prekybos formos ieško alternatyvų, ir populiarus tampa ne tik pardavinėjimas internetu, bet ir senų turgaus bei mugės tradicijų atgaivinimas. Būtent todėl prekybai skirtos patalpos Kaune kartais yra ieškomos nebe tradicinei parduotuvei, ir nebe prekių atsiėmimo punktui iš interneto, o tikroms mugėms ir turgams vykdyti.

Turgaus ar mugės prekybai reikia specialių patalpų

Prekybos patalposIš tiesų, tam, kad galėtum surengti mugę ir pradėti vykdyti prekybą, tikrai reikia turėti ir specialias patalpas, šiaip bet kur to daryti juk negali. Tad nieko keisto, kad kartais yra ieškoma ir tokios patalpos, gal kiek neįprastos. Visgi, kuo jos išsiskiria, tai tuo, kad, visų pirma, yra erdvesnės, didesnės. Tačiau nebūtinai tai turi būti angaras – gali būti tiesiog didesnė erdvė, kurioje būtų sudėti stalai, ir prie kiekvieno galėtų vykti prekyba. Prekeiviai patys pasirinks, kaip jie išdėstys prekes. Kai kurie turės savo tam tikrus stovus, kuriuose matysis išdėliotos įvairios prekės.

Turgaus ir mugės idėja – svaiginanti alternatyva virtualiame pasaulyje

Visgi jeigu seniau turgus būdavo vieta, kur galėjai nusiderėti ir gauti kažką pigiau (o dar anksčiau – apskritai vienintelė didesnės prekybos vieta, nes nebuvo supermarketų), dabar mugės ir tokie turgeliai yra kitokie. Jie kaip tik virtę alternatyva, tarsi kažkuo egzotišku ir autentišku. Taip, kaip brangiausios prekės yra paprastos iš natūralių medžiagų, vadinamos ekologiškomis, taip ir turgus yra virtusi tokia pat senų laikų dabar madinga ir prabangia prekybos forma. Dabar visiems patogiausia ir pigiausia pirkti ir prekiauti būtent internetu. Tad senoviška turgaus forma – yra alternatyva, kuri iš dalies patinka patiems stilingiausiems ir moderniausiems žmonėms, trokštantiems kažko naujo.

Kalėdinės mugės

Daugiausia mugių pasipila prieškalėdiniu laikotarpiu. Tada prekiauja įvairiomis prekėmis, kurios galėtų tikti kalėdinėmis dovanomis. Tam tikriems verslams, tokiems kaip knygos, taip pat atvirukai, kalėdinės puošmenos, ir kt., tai galbūt būna išvis vienintele vieta, kur įmanoma prekiauti tokiais dalykais. Taip pat žmonės prekiauja ir savo rankdarbiais.

Šventinės ir sezoninės mugės

Mugių yra ir daugiau. Garsiausia yra Kaziuko mugė, tačiau ši vyksta atviroje erdvėje. Na o tokios mugės, kurių metu yra prekiaujama gryname ore, retesnės. Dažniausiai dabar turgeliai ir mugės vyksta uždarose mugės patalpose, komercinėse didesnėse patalpose tiek Kaune, tiek Vilniuje. Taip pat mugės metu galima įsigyti ir kažko suvalgyti, atsigerti kavos. Galbūt netoliese veikia ir patrauklus kavinių tinklas.

Komentarų: 1

  1. Asta

    Iš tikrųjų pastebėjau, kad vis populiarėja visokios mugės ir parodos. Prekiaujant mugėse yra svarbu išsiskirti iš kitų, pritraukti kuo daugiau žmonių, juos sudominti. Tai pvz mobilus reklaminiai stendai iš tiesų labai padeda atkreipti žmonių dėmesį į savo prekybos vietą. Ir netgi lengva susirinkti jį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *