Ką reikia žinoti apie stogų dengimą?

Namo statybos – sunkus ir labai atsakingas darbas. Viena iš sunkiausių – stogu dengimas. Juk tai ta namo dalis, kuri ne tik apsaugo nuo lietaus ar sniego, bet sulaiko namų šilumą ir suteikia tam tikrą grožį pastato eksterjerui. Nuo to, kaip kokybiškai bus įrengtas stogas, priklauso labai daug.

Pirmas patarimas – nesirinkite pigiausių medžiagų. Tai reiškia, kad reikia ypatingą dėmesį skirti renkantis stogo dangą ir apšiltinimo medžiagas. Kokybiškos medžiagos yra brangesnės, nei pačios paprasčiausios, tačiau stogas saugos namą nuo išorinio gamtos poveikio ir leis sulaikyti namų šilumą ne vieną dešimtmetį dėl to, tai tas pirkinys, kuriam nereikia taupyti. Taip pat neverta taupyti stogo įrengimo darbams ir patiems imtis stogo dengimo. Išimtis taikoma, tik jei patys puikiai išmanote kaip tinkamai reikia dengti stogą. Visais kitais atvejais, ieškokite patikimų ir patirties turinčių meistrų.

Stogo dangosRenkantis stogo dangą randamas gausus pasirinkimas. Pavyzdžiui – bituminiai lakštai, kurie yra gaminami iš dervuoto kartono ir čia išryškėja vienas trūkumas – jie degūs. Norite nedegių medžiagų? Tuomet populiarus pasirinkimas – plieninė stogo danga. Tai geras kainos ir kokybės santykis. Šiferis daugeliui atsimenamas iš senų laikų. Taip, senais laikais naudotas šiferis jau nebegaminamas, nes yra kenksmingas. Šiuo metu galima įsigyti jo alternatyvą – beasbestį šiferį. Nedegus ir nerūdijantis, tačiau jo skurdus pasirinkimas kalbant apie spalvas. Bituminės čerpės taip pat tinkamos mūsų klimato zonoje, todėl dažnai pasirenkamos. Didžiausias privalumas tas, kad galima dengti įvairiausias, net ir sudėtingas, stogo konstrukcijas. Dar galima rasti ir kitokias populiarias čerpes. Pavyzdžiui, betonines ar PVC. Betoninės čerpės labai sunkios, todėl tokio stogo dengimas neapsieis be papildomos statybų technikos, pavyzdžiui, krano ar krautuvo. PVC čerpės nėra geras pasirinkimas, nes praktikoje matome, kad po maždaug dešimtmečio šlaitinių stogų savininkai nuima tokią dangą, nes jos labai išsikraipo. Dar viena čerpių rūšis – keraminės. Jos atrodo tarsi klasika, kuri nesensta. Ilgaamžės, solidžios ir itin gražiai atrodančios eksterjere. Tiesa, gerų čerpių didžiausias minusas – aukšta kaina.

Kokią stogo dangą rinktis, priklauso nuo stogo konstrukcijos ir nuo turimų pinigų kiekio. Jei norima kokybiško ir solidžiai atrodančio stogo, tai tokia stogo danga tikrai kainuos brangiai. Tiesa, kokybiškas stogas ilgai džiugins namo šeimininkus gražia išvaizda ir patvarumu. Todėl galvojant apie aukštą kainą, pagalvokite, kiek maždaug metų gyvensite be rūpesčių susijusių su stogo remontu ar keitimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *