Naujas madingas vandens sportas: irklentės

Maždaug porą metų visuose Lietuvos vandens telkiniuose pastebimi nauji pramoginiai sporto objektai – irklentės. Tikrai ir jūs matėte ramiai ant lentos stovinčius ir besiiriančius žmones. Irklentės į madą atėjo visai neseniai ir spėjo išplisti. Nors atrodo, kad tai labai paprastas dalykas, tačiau pačios irklentės yra netgi gana brangios. Jos turi būti padarytos taip, kad gerai laikytų ant vandens, neskęstų, būtų stabilios, žmogus galėtų gerai ant jų stovėti.

Sistema

Pati sistema yra paprastai paaiškinama, bet sunkiau įgyvendinama. Žmogus turi mokėti tinkamai stovėti ir išsilaikyti ant vandens. Jeigu jis to negali padaryti, tada jis įkris. Tačiau apskritai irklentės taip pagamintos, kad palengvina šią misiją. Tai tikrai ne tas pats, kas stovėti ant kokio nors kreivo rąsto. Irklentė yra plona ir patogi stovėjimui, ji išlaiko žmogų. Tereikia stovint ramiai irtis su ilgu irklu ir vairuoti į kurią nori pusę. Žinoma, plaukti reikia būtinai su gelbėjimo liemene, nes niekada nežinai, į kokią bėdą papulsi. Ypatingai tada, kai yra plaukiama per gilesnį vandenį ir sraunią upę. Juk kai kur upėse net yra sūkuriai, kurie gali žmones įtraukti.

Paprastai irklentės gali būti skirtingų spalvų, netgi būti su visokiais paveikslėliais ir dekoracijomis, taigi, kiekvienas galės nusipirkti norimą. Jas galima įsigyti ir Lietuvoje. Tiek realiose, tiek virtualiose sporto prekių parduotuvėse.

Populiarumas

Irklenčių populiarumą matome kiekvienas. Kasdien miestuose upe (Nerimi, Nemunu) prasiiria daug poilsiautojų. Iš pažiūros tai atrodo gana juokingai, kaip koks šiaurietiškas ėjimas su lazdomis. Tačiau galiausiai visi pripranta prie bet kokios naujos sporto rūšies. Kodėl iš pradžių norisi stebėti? Nes atrodo, kad žmogus sustingsta kaip koks stiebas. Kad tai daryti labai lengva – tave plukdo srovė ir tiek. Išties, plaukiant upe pavojų yra daug, ir apskritai yra nestabilumas taip tiesiog plaukti šniokščiančia srove, kai pats stovi tik ant nedidelės lentos, o tave greitai neša į priekį, irklai padeda vairuoti ir išvengti įvairių akmenų ar seklumų. Ežere irkluoti reikia pačiam, tačiau kartu ten yra ir mažiauekstremalumo, tad gerai tinka pačiai pirmai pradžiai. Nėra lengva tinkamoje pozicijoje išsilaikyti ant irklentės, dėl to reikia naudoti raumenis. Po pasiplaukiojimo jaučiamas nuovargis, kuris apie save praneša ir dar kelias dienas po to, ypač jeigu žmogus nebuvo tinkamai fiziškai pasirengęs, gali šiek tiek skaudėti raumenis.

Komentarų: 1


  1. Dabar atsidarė daug puikių vietų, kur gali užsisakyti nakvynę šalia irklenčių pramogų vietų, tad labai smagu, kai atvažiuoji ilgesniam laikui pramogauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *