Kodėl svarbu skaityti produktų etiketes?

Pastaruoju metu vis dažniau susirūpinama savo sveikata, ir didelis dėmesys skiriamas tam, ką valgome. Vis dažniau yra svarbu ne tik tai, kokia yra produkto kilmė, bet taip pat ir kokiomis sąlygomis buvo užauginti gyvuliai. Jei norima, kad valgoma mėsa būtų sveika, pasidomėkite, kokios pasarines zaliavos buvo naudotos, ir tai gali padėti paprasčiau nuspręsti, ar tikrai verta rinktis tam tikrus produktus. Pastaruoju metu vis dažniau yra pasirenkami ekologiški produktai, kurie yra tikrai sveikesni: ūkininkams yra keliami itin aukšti reikalavimai gyvulių ir daržovių auginimui, tad visada galima tikėtis aukščiausios kokybės produktų.

Jei patys užsiimate ūkininkavimu, tokiu atveju visada svarbu pasirūpinti, kad būtų naudojamos tinkamos medžiagos: jei auginamos daržovės, tokiu atveju venkite naudoti sintetines trąšas, kurios kenkia ne vien tik dirvožemiui, bet taip pat ir aplinkai. Įsitikinsite patys, kad daržovių skonis bus kur kas geresnis, jei bus atsisakyta tam tikrų cheminių trąšų – nors daržovės ir nebus tokios didelės, tačiau jų skonis tikrai atpirks šį trūkumą. Auginant gyvulius vertėtų vengti tokių pašarų, kurie neužtikrina visavertės mitybos. Nors tam tikrų pašarų naudojimas gali paspartinti gyvulių augimą, tačiau jų mityba tikrai nebus subalansuota, kas vėliau mažins ir mėsos maistingumą. Deja, gana dažnais atvejais ūkininkai ieško tokių sprendimų, kurie būtų pigiausi, tačiau dėl to gali nukentėti maisto produktų kokybė, kas tikrai nėra pageidaujama. Įsitikinsite patys, kad visada yra galimybė atrasti optimalius sprendimus, kurie smarkiai neištuštintų jūsų piniginės, o rezultatai būtų iš tiesų puikūs.

Jei planuojate užsiimti tam tikrų produktų gamyba – sūrio, varškės ar grietinės, tokiu atveju jums tikrai pravers raugai, kuriuos išgauti patiems gali būti ne taip ir paprasta. Raugas pakeičia produkto savybes, kas turi įtakos produktų konsistencijos ir skonio pokyčiams. Jei norite įsigyti raugo, tokiu atveju palanku rinktis tokias įmones, kurios siūlo natūralius produktus, kurių sudėtyje nėra jokių cheminių medžiagų. Nors cheminės sudėties maisto produktų galiojimo terminas yra ilgesnis nei natūralių produktų, tačiau nėra išlaikomos gerosios maistinės savybės, kurios yra naudingos sveikatai. Deja, dėl šiandien naudojamų įvairių maisto produktų gali nukentėti žmogaus mitybos visavertiškumas, ir taip pat ne visada bus galima išvengti tam tikrų ligų. Deja, būtent netinkama mityba šiandien yra daugumos dažnai pasitaikančių ligų priežastis, ir ne visada skiriama pakankamai laiko tinkamai mitybai. Dėl nuolatinio skubėjimo neretai tiesiog užsukama į užkandinę ar tam tikrų pusfabrikačių nusprendžiama įsigyti prekybos centre. Gana dažnai yra teisinamasi, kad nėra laiko skaityti produktų etikečių, tačiau tai tikrai galima paversti įpročiu, tokiu kaip valytis dantis, ir t.t. Klaidinga manyti, kad maisto produktų etikečių skaitymas reikalauja pernelyg daug brangaus laiko – išmokus tai daryti ir vertinti maisto sudedamąsias dalis, tikrai bus galima išvengti daugybės įvairių susirgimų.

Visada vertėtų vengti genetiškai modifikuotų produktų, kurie ne tik nėra naudingi, bet taip pat gali būti labai žalingi sveikatai. Jei tik yra galimybė, rekomenduojama pirkti ekologiškus ar bent natūralius produktus, kurie bus tikrai sveikesni nei produktai, turintys tam tikrų cheminių priedų. Ekologiški produktai yra sertifikuoti, tad galite būti užtikrinti, kad jų gamybai yra keliami itin aukšti reikalavimai. Įsitikinsite patys, kad tinkama mityba gali garantuoti kur kas geresnę jūsų savijautą, ir taip pat galės padėti išvengti įvairių susirgimų. Taigi, rūpinkitės tuo, ką valgote – juk visiems žinomas posakis, kad esame būtent tai, ką valgome.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *