Ar kai perkate naujus rūbus, jums rūpi tekstilinės etiketės? Tokios įmonės kaip Printmark priverstos daryti pačias tiksliausias etiketes tekstilei. Tačiau jos būna įdomios ne visiems. Panagrinėkime, kokios informacijos galima rasti ant tokios etiketės, ir kaip dažnai ji būna naudinga.
Drabužio dydis
Šis matmuo gali būti skirtingai nurodomas ir kartais būna net kelios tekstilinės etiketės, kalbančios apie dydį. Sakykime, kad vakaruose, tiek Amerikoje, tiek Europoje, dydžiai nurodomi skirtingai, Rytuose ta sistema išvis kitokia. Taigi drabužis, ant kurio bus užrašyta ir 40, ir 12, ir M, ir 46 gali reikšti tą patį dydį. Didesnės tekstilinės etiketės būna, kad net talpina šiokią tokią lentelę. Joje gali matyti, koks dydis atitinka kokį kitą, matuojamą kitais standartais. Retesniais atvejais gali būti ir prisegta didesnė popierinė etiketė, ant kurios būna nurodoma, kokių apimčių, ilgių ir kt. Parametrų drabužis yra ir kokio ūgio bei sudėjimo žmogui jis gali tikti. Jeigu perkate drabužius sau, tai paprastai pasiimate porą skirtingų į jūsų panašių dydžių ir pasidarote tai, ko norite. Jeigu perkate ne sau, tada prašote, kad tiksliai nurodytų, kokio dydžio reikia, ir su tuo dydžiu padarote, ką turite padaryti.
Gaminio sudėtis
Kitas reikalas yra tada, kai ant tekstilinės etikėtės nurodoma gaminio sudėtis. Juk iš tiesų, dideliai daliai žmonių gali būti svarbu, kaip ir kokia nurodoma gaminio sudėtis. Gal kažkas ieško visiškai natūralių medžiagų, o kas nors nekenčia vilnos. Taigi, būna paprastai rašoma anglų ir dar kokia nors kalba, nurodomi procentai, kiek kokios medžiagos ten yra. Paprastai yra draudžiama tiesiog neparašyti sudėties.
Gamintojas ir kilmės šalis
Žmonės mados pasaulyje labai sureikšmina gamintojus, todėl šie prekės vardai, jeigu tik jie būna aukštesnės klasės, gali būti labai stambiai parašyti, kad visi matytų, ne tik tas, kas vilkės. Tačiau, kai renkatės pigesnius drabužius, gali būti ir visai kitaip. Gal gamintojas mažiausiai norėjo, kad būtų matoma, iš kur yra ta prekė. Tada etiketė gali būti slepiama ir kur nors giliau. Galiausiai, galite pamatyti kartais parašyta, kad kilmės šalis yra Kinija. Labai dažnai žmonės nenori pirkti gaminio, jeigu mato, kad jis yra pagamintas Kinijoje. O štai Vokietijoje pagaminti drabužiai ar bet kokie kiti daiktai iš karto vertinami teigiamai. Drabužio priežiūra taip pat yra tie ženklai, kuriuos gamintojas nurodo etiketėje.