Pora butui Vilniuje susitaupė ir nusipirko be paskolos

NTIeškantiems nuosavo buto Vilniuje galbūt jau ne kartą už akių užkliuvo ir nekilnojamojo turto projektas Pašilaičiuose. Ten statomas ir netrukus atsidarys naujas daugiabučių kvartalas, o kai kurie statiniai jau baigti. Ten galima pirkti būstus ir planuoti savo ir palikuonių gražų gyvenimą. Kaip kalba brokeriai, dabar yra rekordiškai mažos palūkanų normos ir sudaroma labai daug paskolų sandorių. Taigi, daugybė žmonių pirkdami butą noriai ima būsto ar kito tipo paskolą. Tačiau jauna Vilniuje apsigyvenusi pora sako, kad būstą įsigijo be paskolų ir tuo didžiuojasi.

Šeimoje svarbu sistema, o ne lygybė

Kaip sako žmona, šeimoms dažnai nepavyksta įgyti nuosavo turto iš santaupų, nes labiausiai žiūrima asmeninių ambicijų, o ne šeimos interesų. „Mes be proto daug kalbame apie lygybę, norime visur matyti lygiai vyrą ir moterį, bet tai neįmanoma nuo šaknų, nuo mūsų prigimties. Lygybė galėtų būti, bet ji neveikia taip gerai, kaip sistema. Tai tas pats, kas norėti, kad kirvis ir kotas būtų lygūs ir abu tą patį darytų. Mes žinome, kad geriausiai veikia jų sistema, kai kiekvienas daro savo rolę. Taip yra ir šeimoje. Jeigu vyras turi geresnes sąlygas uždirbti, tai lai jis dirba, o moteris rūpinasi jo gerbūviu. Kai dirba abu ir vienodai šienauja karjeros laukus, jie nesirūpina vienas kitu, dingsta meilė, atsiranda rutina, vyras nebe uždirba tiek daug, o moteris apskritai visuomet uždirba mažiau, nukenčia ir vaikai. Galiausiai į viską žiūrima per asmenines ambicijas ir dingsta sistemingas tikslo siekimas. Mes mąstome apie sistemą, dėl to mums ir pavyko sutaupyti naujam butui Pašilaičiuose“, – sako žmona.

Taupyti maisto sąskaita

Vienas iš patarimų, kaip galima sutaupyti labai daug: tai taupyti maisto sąskaita. Visų pirma, niekada nebevalgyti centre, mieste, nes tai tikrai labai brangu. Antra, į darbą neštis pagamintą maistą. Trečia, gaminti vertingą maistą iš tokių labai pigių produktų kaip kopūstai, burokėliai, bulvės, morkos, svogūnai, miltai ir pan.

Rinkosi pigiausią nuomą arba nesinuomojo

Dar viena gudrybė: taupydami iki svajonių būsto pora neišlaidavo nuomai ir nesistengė gyventi prestižinėje vietoje ar nuostabiame bute. Pataupė nuomai, liko pinigų nuosavam būstui.

Darbas ir taupymas

Vasarą vyras dirbo statybose, vystė individualius projektus, todėl jam uždirbti pavykdavo nemažai. Moteris padėjo su marketingu. Žiemą dirbdavo užsienyje abu, ten irgi pritaupydavo. Centas prie cento, ir… per kelis metus susitaupė naujam butui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *